Betöltés...
Isten kegyelme sohasem válogat vagy zár ki valakit. Ő „úgy szerette a világot, hogy az ő egyszülött fiát adta, ha valaki hisz őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen”.
A környezetünkben lévő minden város, minden ország, az egész föld, az Ő kegyelmének, megbocsátásának tárgya. Áldozata mindenkire érvényes!
János azt látta, hogy az evangéliumot az egész világon hirdetik, „minden nemzetnek, törzsnek, nyelvnek és népnek” (Jelenések 14:6).
Jézus úgy rendelkezett, hogy miután a Szentlélek megerősíti őket, akkor Jeruzsálemben (azaz helyileg) kellett hirdessék az evangéliumot, és Júdeában, Samáriában (ami környezetüket jelentette), és a világ végső határáig (az egész földkerekséget) jelentette. (ApCsel 1:8)
Ez világszéles üzenetet, minden embert és világszéles szolgálatot jelent.
Erre a jézusi mintára, alakítottuk ki a tized és adomány elosztási rendszerünket, helyileg, területileg/országosan és világszélesen. Pénzügyi elosztási rendszerünket úgy szerveztük meg, hogy mind a helyi gyülekezetünket támogassa, mind az országos és világszéles egyházunkat is. Jézus mester tervében a széles világ benne foglaltatik, tehát mi is az egész képet kell szem előtt tartsuk!
Ellen White azt írja: „Isten pénzügyi lehetőségeit, nem csak közvetlen környezetünk igényeire kell felhasználnunk, hanem a távoli országokra is, a tengerek szigeteire is. Amennyiben Isten népe nem kapcsolódik be ebbe a munkába, akkor Isten bizonnyal visszavonja hatalmát, ha azt nem megfelelően gyakorolja.” (Testimonies for the Church, vol. 7, p. 215).
A tized és adományok lényeges részei Isten tervének, hogy előre haladjon a megváltás terve az egész földön. Az egész földet kell szemmel tartsuk! Ezt adta nekünk Jézus feladatul.
Adjuk adományainkat is, mint tizedünket rendszeresen, és azt Jézus mester terve szerint használjuk fel – helyileg, területileg és nemzetközileg, – hogy be tudjuk mutatni Jézust a körülöttünk élő embereknek ugyan úgy, mint a távoli hegyekben élőknek és a nagy városokban élőknek is.
Az ApCsel 1:8-ban megfogalmazott mester terv alapján azt javasoljuk, hogy adományaink 50-60%-t a helyi gyülekezetünk missziós terveire fordítsuk, annak 20-30%-t a területi/uniós/divíziós, és a megmaradt 20%-t a Világ Missziós Alapjába tegyük, amely a távoli missziókat, misszionáriusokat támogatja, valamint oktatási intézményeinket, melyek a misszionáriusokat képzi.
Együtt, mi többre vagyunk képesek, messzebbre jutunk el és gyorsabban.
Helyezzük Istent az első helyre és magunkat egy kicsit hátrébb.